Hana Lounová je přední česká country zpěvačka, která za svoji profesní kariéru natočila v Českém rozhlase, televizi, Supraphonu a dalších studiích, např: Bonton films, více než 150 písní z nichž řada se stále hraje v českých rádiích a byly vydány na mnoha nosičích CD, LP a SP (černá deska) nebo MC (kompaktní kazeta) . Nejhranější z nich je Čekej na můj Jumbo Jet, která měla již mnoho tisíc přehrání, nejvíce na Country rádiu, rádiu Blaník, Český rozhlas Plzeň ale i dalších rádiích. Tuto její píseň také hrají stovky kapel po celé republice. Hana prošla několika kapelami, nejvíce se dostala do povědomí posluchačů když byla sólovou zpěvačkou skupiny Schovanky v jejich nejúspěšnějším období. Za jejího působení ve Schovankách skupina hrála na festivalech a jiných vystoupeních po celé Evropě, dvě měsíční tourné po Turecku a na oslavu jejich kulatého výročí se konal největší evropský country festival na pražském Strahově kde bylo 80 000 diváků. Viz např.  Dixie Down , Big Wind  V té době Schovanky obdržely prestižní Evropskou cenu Zlatá kytara jako nejlepší dámská country kapela Evropy.
Na pódiích vystupovala společně s řadou našich i zahraničních hvězd, např. Nancy Parton, Francesko Napoli, Dave Lee Howard (napsal pro Hanku několik písní), Boney M, Plava trava zaborava, Truck Stop, Savannah, z českých Karel Gott, Eva Olmerová, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Michal Tučný, Karel Zich,  Tomáš Klus, Karel Černoch, Pavel Bobek a téměř všechny ostatní české hvězdy country. Také vystupuvala pravidelně několik let ve Francii kde natočila i tři TV pořady a má tam početný fanklub. V poslední době Hana vydala také jazzové album s názvem Moonlight  serenade složené s klasických jazzových standardů. Posledním zatím vydaným albem je CD Pár iluzí, které je celé složeno z původních českých písní , kde je mimo jiné i písnička Hanky.
Pro Hanku psali a píší písničky přední čeští textaři a skladatelé, např. Miroslav Klempíř, Petr Rada,  Pavel Šajner, Wabi Ryvola, Michal Bukovič, Jan Krůta, Jaroslav Šprongl, Jindra Šťáhlavský, Michal Born David, Stanislav Procházka, Tony Linhart,  Jan Dočekal, Jarmila Moosová ale skvělé texty a hudbu napsali i autoři které Hanka objevila, , např: Olga  Trykarová , Pavel Matoušek a Petr Michal

O Hance Lounové napsal Tony Linhart, známý hudebník, skladatel, textař a moderátor Country rádia:

Hanku Lounovou mám odjakživa propojenou s country music, se skupinou "Schovanky" a s dalšími  sestavami na její klikaté cestě po krajině "Country". Ta její pozoruhodná cesta byla lemována folkem, rockem i populární hudbou a kupodivu se zpěvačka nevyhýbala ani irským koledám. Co člověka, při tom všem rozčilovalo, vzrušovalo a konejšilo současně, byl její projev, nasazení a hlasový dar, díky kterému jsem Hanku Lounovou vždy bezpečně rozeznal od tisícovky dalších interpretek.
 Hanka totiž dovede být úžasně něžná, barevná a přesvědčující. Její "nakřáplé" polohy fascinují,  jenže bohužel, v běžně country se toho moc neděje, A tak Hanka zkouší dál a dál. Uplatňuje svůj muzikantský talent i přehled. A stále hledá, jako věčný nespokojenec s tím, co doposud vytvořil,  jakých úspěchu a uznání docílil.

Více se můžete dozvědět mimo této stránky také  na Facebooku www.facebook.com/hanalounova  a  www.facebook.com/FanklubHanyLounove

Hana Lounová vystupuje na hudebních festivalech po celé republice a také často i na charitativních akcích např: Kola pro Afrikuakce na pomoc zvířatům, na pomoc dětem, svého času také pro pomoc obětem metanolu a pod.

Na You Tube je na výraz „Hana Lounová“ přes pět tisíc tisíc výsledků a hodně přes třista tisíc sledování

Vzpomínka na začátky: 1986 - TV Klub mladých

                                    1987 - Tonic: Život je fór